אבחון מחלות עור בחתולים

כמו כלבים, גם חתולים עלולים לפתח רגישויות בעור. מחלות עור בחתולים עשויות להיגרם מטפילי עור דוגמת סוגים מסוימים של אקריות שהם טפילים השוכנים בזקיקי השיער. במצבי כשל חיסוני, מצב גופני ירוד או מחלות רקע עלולות להתפתח מחלות עור המובילות להתקרחות, קשקשים, קליפות ועוד. גם מינים שונים של פטריות עלולים להוביל למחלות עור המתבטאות בקרחות, גרד ופצעים על פני העור. אחת המחלות הנפוצות ביותר בחתולים היא גזזת הנגרמת על ידי פטריה – שגורמת להתקרחות ממוקדת (בצורת עיגולים) באזור הפנים, האוזניים וכפות רגלי החתול. כדי לטפל בבעיות העור בחתולים יש צורך באיש מקצועי מיומן. לא כל וטרינר מתמחה במחלות עור בחתולים ולכן, מומלץ לגשת אל מרפאה המתמחה במחלות אלו על מנת לוודא שהאבחון שקיבלת הוא מדויק והטיפול אכן יביא להחלמה מלאה. 

טיפול מקצועי במחלות עור בחתולים שונות

העור מגן עלינו מפני חיידקים, וירוסים, טפילים, חום וקור. בעיות עור בחתולים עלולות להופיע בגלל גורמים שונים ביניהם פטריות ואלרגיה. ישנן מחלות עור המופיעות אצל חתולים וכלבים העלולות להדביק גם בני אדם ולכן, רצוי לאבחן מוקדם ככל האפשר את בעיית העור המתפתחת אצל החתול שלך. לשם כך, מומלץ לפנות אל וטרינר מומחה למחלות עור בחתולים אשר לו ידע וניסיון רב בתחום.

אלרגיה

חתולים רבים עלולים לסבול מאלרגיה אשר כתוצאה ממנה תופיע אדמומיות מקומית או מפושטת בעור וכן תתבטא בפריחה, גרד, דלקת, הפרשות מוגלתיות, גלדים ואף קרחות מקומיות באזור הגירוד. האלרגיה אף עלולה להוביל לנפיחות בפני החתול ולדלקות אוזניים חוזרות ונשנות. אלרגיה עלולה להיגרם מפרעושים, מרגישות למזון או לחומרים בסביבה כמו אבקנים, חומרי ניקוי ועוד.
כאשר נקבת הפרעוש עוקצת את החתול כדי למצוץ ממנו דם היא מחדירה לעורו רוק החודר למחזור הדם וגורם לאלרגיה. חשוב לאבחן את המקור המדויק ממנו נובעת האלרגיה על מנת לטפל בבעיה בצורה הנכונה ביותר.

אבחון מחלות עור בחתולים

חיית המחמד שלך זקוקה לטיפול מסור מוטרינר המטפל בבעיות עור?​

ד"ר ליאורה וולדמן מתמחה בטיפול יעיל בבעיות עור, אלרגיות ומחלות אוזניים. צור קשר עוד היום עם ליאורה.

פטרת

פטרת עורית בחתולים היא מחלה נפוצה יחסית. ישנם סוגי פטריות שונים הפוגעים בעור החתול כשהשכיחה ביותר היא הגזזת. גורים, בשל מערכת חיסון שאינה מפותחת דיה, וחתולים בעלי שיער ארוך רגישים להידבק בגזזת אשר מתבטאת בנשירה, קרחות, קשקשים ואדמומיות בעור. הפטריות אף עלולות לגרום לגרד שמוביל לפצעים וזיהום. המחלה מועברת מחתול נגוע לחתול בריא ואפשר גם להידבק מפטרייה שנמצאת באדמה. אבחון נכון ומהיר של סוג הפטרייה יכול להוביל לריפוי מהיר של מחלות עור בחתולים ולמנוע הדבקה של כלבים ואף בני אדם בסביבה.

ריפוי מהיר מתחיל באבחון נכון

ד"ר ליאורה וולדמן היא וטרינרית בעלת ניסיון רב שנים עם התמחות במחלות עור בחתולים (Certificate Small Animal Dermatology) מהקולג' הווטרינרי המלכותי בלונדון (ROYAL VETERINARY COLLEGE) משנת 1992. ד"ר וולדמן מטפלת בכל סוגי בעיות העור של בעלי חיים במרפאתה החדישה שבכרמל. היא מבצעת אבחונים ומעניקה ייעוץ, מעקב והמשך טיפול. בנוסף לחתולים, ד"ר וולדמן מטפלת בכל סוגי חיות המחמד ביניהם: כלבים, ארנבים, אוגרים, גרבילים, חמוסים, נחשים, לטאות ועוד.
חיית המחמד שלך סובלת מבעיות עור? זה הזמן ליצור קשר עם ד"ר ליאורה וולדמן. ניתן למלא את טופס ההיקשרות באתר או לקבוע תור טלפונית.

אודות המרפאה

ד"ר ליאורה וולדמן מתמחה בבעיות עור ואוזניים ומעניקה טיפולים רפואיים-ווטרינריים למגוון רחב של בעלי החיים. בנוסף, ד"ר וולדמן מבצעת אבחונים לבעיות רפואיות מכל הסוגים, כולל תופעות חריגות או מורכבות.

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן