טיפול באלרגיות עור בבעלי חיים

מה יכול לגרום להתפתחות אלרגיות עור בבעלי חיים? 

כיצד מתבצע אבחון וטיפול באלרגיות עור בבעלי חיים? ומדוע חשוב להקפיד על אבחון יעיל במסגרת הטיפול בתופעה?
בעלי החיים שלנו הם חלק בלתי נפרד מהמשפחה. בניגוד לנו, כאשר הם סובלים – אין ביכולתם להסביר לנו במדויק מה הבעיה. עלינו להבין את הבעיה דרך הסימנים הקלינים שהם מציגים והיעזרות בבדיקות שונות. במילים אחרות, אלרגיות עור בבעלי חיים הן נפוצות. על מנת שהטיפול בהן יהיה יעיל חובה לבצע אבחון מקדים ולקבוע תהליך טיפול פרטני.

אבחון לפני טיפול באלרגיות עור בבעלי חיים

לפני קבלת ההחלטה על טיפול באלרגיות עור בבעלי חיים, יהיה צורך לבצע אבחון. אולם חשוב לציין כי מלבד מגוון רחב של אלרגיות, בעיות העור יכולות להיות גם בגלל הסביבה, פטריות, מחלות אוטואימוניות, גידולים, דלקות חיידקיות וכו'. כל בעיה דורשת פתרון שונה. ניסיון להשליך טיפול אחד זהה על כל סיטואציה בה נתון בעל חיים, עלול לגרום להחמרה במצב.

כלבים, חתול, ארנב, שרקן ותוכי עומדים יחד

אלרגיות עור בבעלי חיים – שלבים באבחון

ישנם שני שלבים לאבחון אלרגיות עור בבעלי חיים.

  • השלב הראשון – התבוננות בחיה, מראה הכללי, הרגשתה והערכת מצבה הכללי. 
  • השלב השני – בדיקות פרטניות. בהתאם להערכה ייקבע אילו בדיקות ייערכו, ובכלל זה בדיקות דם, היכולות להעיד על אלרגיות, נגעים ואף לסייע באבחון מחלות הורמונליות.

אלרגיות עור בחתולים

אלרגיות עור בחתולים יגרמו לאי נוחות אשר תתבטא בדרכים שונות. לעתים הדבר יהיה ברור לעין, כמו במקרה שנוצרת קרחת באזור מסוים.  יחד עם זאת, חשוב לדעת כי גירוד מתמשך באזור מסוים וליקוק שלו חייב תשומת לב ודורש אבחון ממוקד. כיוון שקשה מאד לגרום לחתול להפסיק ללקק את עצמו, יש לבחור בדרך הטיפול הנכונה ביותר עבורו ולהרחיק את המחלה.

אלרגיות עור בכלבים

אלרגיות עור בכלבים יתבטאו בדרכים שונות. לעיתים העור יהיה אדום ומודלק עם פצעים וריח רע, לפעמים תהיה קרחת ולפעמים בנוסף לבעיה בעור הכלבים מגיבים בשלשול או הקאה. בתהליך האבחון תתבצע בדיקה כללית של הכלב והסתכלות ובהתאם יבחרו בדיקות הדם החוצות.

אבחון וטיפול - במרפאה או בבית?

מובן שכדי להגביר את סיכויי ההצלחה, מרבית האבחונים והטיפולים נעשים במתחם המרפאה. עם זאת, ישנם בעלי חיים רגישים אשר יציאה החוצה אל המרפאה מורכבת עבורם. לכן ניתן לבצע אבחון ולקבוע טיפול באלרגיות עור בבעלי חיים גם בבית. מעבר לבדיקת אלרגיות ובעיות עור, המרפאה מבצעת את כל הטיפולים השוטפים הנדרשים לבעלי החיים, לרבות חיסונים, בדיקות, סירוסים ועיקורים וכן מענה לבעיות מורכבות.
על מנת להחליט כיצד יימשך הטיפול ולבדוק האם ומתי ניתן להפסיק אותו יש לקבוע נהלי מעקב – ולהקפיד עליהם. אחרי ככלות הכל, המטרה שלנו היא להעניק לחיית המחמד שלך את היחס הטוב ביותר וליצור עבורך סביבה נוחה ונעימה לגשת אליה.

אלרגיות עור בבעלי חיים -אישה מצויירת מחזיקה חתול- ציור בצבע צהוב
דילוג לתוכן