טיפול בבעיות עור בבעלי חיים

אילו בעיות עור בבעלי חיים קיימות?

מדוע חשוב לבצע אבחון של המחלה? מהם אמצעי הטיפול הקיימים לבעיות עור בבעלי חיים?

לבעלי חיים יש מחלות שונות,חלקן מופיעות על העור וחלקן הן פנימיות. אף על פי שמחלות שונות יכולות להיראות דומות זו לזו, בצורה בה הן מופיעות, ההבדלים בין המחלות מהותיים. אבחון נכון יקבע את אופן הטיפול בבעל החיים ולכן חשוב לפנות רק לדרמטולוגית. המטרה שלנו במרפאה היא להתמקד בטיפול בבעיות עור בבעלי חיים. אנחנו נבנה תכנית טיפול אישית לכל חיית מחמד בהתאם למצבה ולאבחון של מחלת העור הספציפית.

בעיות עור בבעלי חיים

בעיות עור בבעלי חיים יכולות להתפתח בכל זמן. בעלי החיים יכולים להיות אלרגיים לסביבה שבה הם חיים, כולל לקרדית האבק, לעובש ואף לעצים ופרחים שנמצאים בקרבתם. נוסף על כך, הם יכולים להיות רגישים למזון מסוים, מגע ולפתח אלרגיה לפרעושים. אבחון של כלבים, חתולים, ארנבים וכו' יתבצע בשלב הראשון בהסתכלות על בעל החיים ולאחר מכן יילקחו דגימות דם.
תוצאות הבדיקות יכולות להצביע על רגישות למזון, מגע, מחלה אוטואימונית וכ'ו. בהתאם למצב של בעל החיים ייבחנו גם גידולי עור, יתבצע משטח ישיר, יבדקו רמות הורמונים ותילקח תרבית. ההחלטה אילו בדיקות לבצע תתקבל לאחר הבדיקה הראשונית של הרופא וכל פרוגנוזה תוביל לקביעת דרך פעולה ייעודית כדי להגיע לפתרון היעיל ביותר.

כלבים, חתול, ארנב, שרקן ותוכי עומדים יחד

בעיות עור בכלבים

בעיות עור בבעלי חיים ובכלבים בפרט נפוצות יותר מכפי שניתן לחשוב עליהן. הן בכלבים והן בחתולים ישנם ארבעה סוגים של אלרגיות שונות: לפרעושים, לאלרגניים סביבתיים, למזון ולמגע. כל אלרגיה שונה לחלוטין וניסיון לטפל בכולן בדרך דומה עלול להוביל להחמרה של המחלה ולפגיעה באיכות החיים של הכלב או החתול וגם של הבעלים.
הטיפול בבעיות עור בכלבים חייב להיות נכון. במקרה שתתגלה אי סבילות למזון אצל הכלב הדבר יוכל להתבטא מעבר לבעיית עור גם בשלשולים ובהקאות. במצב זה יש להפסיק לתת את המזון הנוכחי ולתת מזון היפואלרגני. רק לאחר שמצבו של הכלב ישתפר אפשר יהיה לפנות ולקבוע איזה מזון פגע בו.

בעיות עור בחתולים

בעיות עור בחתולים יכולים להתבטא בצורות שונות. חתולים רבים מלקקים את האזור שכואב להם ובכך מחמירים את המצב. קשה לגרום לחתול להפסיק ללקק את עצמו. על כן גם במקרה זה חשוב מאד לבצע אבחון ולהחליט על דרך הטיפול המתאימה ביותר בהתאם לתוצאות שעולות בבדיקה.
לדוגמה, טיפול במחלות עור בחתולים יכולות להיגרם מרגישות לקרדית אבק הבית, אלרגנים סביבתיים וכו'. אחד הסימנים למחלה זו יהיו ליקוק של הרגליים, פנים ואזור הבטן  והטיפול ייעשה באמצעות תרופות, הזרקת אלרגניים וכו'. במקרים נדירים בלבד ניתן להפסיק את כל הטיפולים.

בעיות עור בבעלי חיים -וטרינר הולך עם כלב מחוץ לבית - צבע אדום

במרפאתנו מטפלים בבעיות עור בבעלי חיים

במרפאתנו מתבצעים אבחונים וטיפולים לכל סוגי  האלרגיות ובעיות עור בבעלי חיים .האבחון מתחיל בבדיקה קלינית של בעל החיים – וממשיך בבחירת הבדיקות המתאימות. הטיפול עצמו הוא פרטני ותואם את בעל החיים ואת התוצאות שעלו בבדיקות השונות.

דילוג לתוכן