חיסונים לחתול

חיסונים לחתול הם טיפול רפואי מונע והם הכרחיים ביותר לצורך שמירה על בריאותו ואיכות חייו של החתול שלך. חשוב להקפיד על חיסון במועד שנקבע על ידי הווטרינר וזאת על מנת למנוע מחלות ואף מוות בגלל הידבקות ממחלות קשות. חיסונים לחתול שומרים גם על בריאות בני האדם ומגנים עליהם מפני מחלות העלולות לעבור אליהם כמו מחלת הכלבת. חשוב לפנות אל וטרינר מנוסה בעל ידע רב לצורך קבלת הטיפול הטוב ביותר עבור החתול שלך.

מגוון חיסונים לחתול דרושים כדי לשמור על בריאותו

חיסונים לחתול נחלקים לאלו הניתנים בעודם גורים ואלו הניתנים אחת לשנה. בגיל תשעה שבועות מחסנים את החתול בחיסון מרובע ראשון, בגיל שנים עשר שבועות יש לתת לו חיסון מרובע שני ובגיל 16 שבועות (4 חודשים) נותנים את החיסון השלישי – כאשר החיסון הרביעי ניתן בגיל שנה. אם החתול יוצא החוצה וגר באזור בו קיימת מחלת הכלבת צריך לחסן אותו נגד כלבת.

מדוע עוד חשוב לעשות חיסון לחתול?

חתולים נחשפים מידי יום לגורמי מחלות שונים העוברים במגע ישיר בין חתולים במהלך מריבה או משחק וגם על ידי חפצים נגועים בהפרשות של חתול הנגוע במחלה. לכן, יש לדאוג לחסן את החתול גם כשמדובר בחתול בית שאינו מרבה לצאת החוצה וזאת בשל העובדה שגורמי מחלה עלולים להגיע מהחוץ הביתה על ידי בני אדם
בנוסף, לעיתים נזקק החתול שלך לטיפול במרפאה וטרינרית שם הוא עלול להיחשף למחלות שונות ולכן יש צורך בחיסון קבוע המגן עליו מפני הידבקות במחלות שונות שחלקן אף עלולות לגרום למוות.

חיסונים לחתול: החיסון המרובע

חיסון מרובע מכיל תרכיב נגד ארבע מחלות שונות של חתולים ביניהם שלושה נגיפים וחיידק:
נגיף החתלתלת – מועבר על ידי מגע ישיר או עקיף עם הפרשות של חתול נגוע. המחלה פוגעת במערכות הגוף השונות ועלולה לגרום למוות.
נגיף הקליצי – פוגע בדרכי הנשימה העליונות ומביא גם לכיבים בפה, על הלשון ולעיתים נדירות ברגליים – וכן עלול לגרום לדלקת ריאות.
נגיף ההרפס – מחלה נגיפית הגורמת להפרשות מהאף והעיניים, התעטשויות וחום.
כלמידיה – מחלה הנגרמת בשל חיידק ומתבטאת בדלקות בעיניים ובדרכי הנשימה. המחלה תוקפת בעיקר גורים.

חתול עובר חיסון אצל הוטרינר - חיסונים לחתול

חיית המחמד שלך זקוקה לטיפול מסור מוטרינר המטפל בבעיות עור?

ד"ר ליאורה וולדמן מתמחה בטיפול יעיל בבעיות עור, אלרגיות ומחלות אוזניים. צור קשר עוד היום עם ליאורה.

חיסונים לחתול: כלבת

הכלבת זוהי מחלה נגיפית קטלנית הפוגעת גם בבני אדם. למרות שמה, היא מועברת גם בין חתולים על ידי נשיכה או מגע רוק עם בעל חיים נגוע וגם על ידי שתייה מאותה קערת מים. המחלה מביאה להפרעות עצביות קשות, תוקפנות, הפרשת רוק מוגברת, שיתוק ולבסוף מוות. חשוב למנוע את המחלה הקשה בשל יכולתה לעבור לבני אדם.

חיסון היא המניעה הטובה ביותר

ד"ר ליאורה וולדמן היא וטרינרית מנוסה בעלת ידע רב. אהבתה לבעלי חיים הובילה אותה לעבור הסבה מקצועית ממקצוע של אחות מוסמכת בבית חולים ולהפוך לווטרינרית. במרפאתה החדישה שבכרמל, מטפלת ד"ר וולדמן באהבה בכל סוגי בעלי החיים ביניהם: כלבים, חתולים, גרבילים, נחשים, אוגרים ועוד. לד"ר וולדמן התמחות מיוחדת, מהקולג' המלכותי בלונדון (Royal Veterinary College) במחלות עור.אם יש לך חיית מחמד הזקוקה לטיפול או אם יש לך צורך של חיסונים לחתול זה הזמן להתקשר ולקבוע תור או להשאיר פרטים בטופס ההתקשרות ולקבל טיפול שכולו אהבה וחמלה.

אודות המרפאה

ד"ר ליאורה וולדמן מתמחה בבעיות עור ואוזניים ומעניקה טיפולים רפואיים-ווטרינריים למגוון רחב של בעלי החיים. בנוסף, ד"ר וולדמן מבצעת אבחונים לבעיות רפואיות מכל הסוגים, כולל תופעות חריגות או מורכבות.

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן