בעיות עור אצל כלבים

בעיות עור אצל כלבים נפוצות יותר מכפי שנדמה. בחלק ניכר מן המקרים, בעלי כלבים רבים מופתעים כשהכלב מתחיל להתגרד, ללא סיבה נראית לעין ושלא רואים עליו בבית פרעושים או קרציות. לעתים מדובר בגירוד, ליקוק, התחככות ברהיטים ובגלגול על הדשא – ולעתים התופעה מובילה להתקרחות, פצעים, קשקשים, התקלפות ופריחה בעור. במאמר זה נסקור את הסיבות לבעיות ונבחן כיצד יש לטפל בהן.

בעיות עור אצל כלבים – הגורמים

ישנם מספר גורמים אשר יכולים להוביל לבעיות עור. אלו הנפוצים ביניהם:

סוג הכלב

ישנם סוגי כלבים אשר נוטים לסבול יותר מבעיות עור בהשוואה לכלבים אחרים. בין הסוגים הללו אפשר לראות את "מקופלי העור" כמו הבולדוג והפאג או כלבים עם נטיה גנטית כמו West Highland White Terrier.

אטופי 

היא מחלה במסגרתה נוצרים נוגדים לחלבונים סביבתיים כמו קרדית אבק הבית, קרדית הקמח, אבקני פרחים, עשבים עצים, מקקים וכ'ו. קיימת חפיפה בין אלרגיה למזון לאטופי.

אלרגיה חדשה

גורם נוסף שיכול להתחיל להשפיע פתאום, ואשר ניתן לטפל בו, הוא המזון שניתן לכלב. האלרגיה למזון בכלבים יכולה להתפתח כלפי כל סוג מזון שהוא, בין אם הוא מסחרי ובין אם הוא ביתי. המחלה מופיעה בדרך כלל בגיל מבוגר אך נראית גם בכלבים צעירים.

השמנת יתר

בהמשך ישיר לנקודה הקודמת, כלבים רבים סובלים מהשמנה ולה תופעות שונות, אחת מהן עשויה להוביל להתפתחות בעיות עור אצל כלבים מכל הסוגים משום שרקמת השומן היא פרו-דלקתית (proinflammatory).

וטרינרית בודקת בעיות עור אצל כלבים

חיית המחמד שלך זקוקה לטיפול מסור מוטרינר המטפל בבעיות עור?​

ד"ר ליאורה וולדמן מתמחה בטיפול יעיל בבעיות עור, אלרגיות ומחלות אוזניים. צור קשר עוד היום עם ליאורה.

כיצד מטפלים בבעיות עור אצל כלבים?

הטיפול היעיל מתחיל בהבנת הגורמים להיווצרות בעיות עור אצל הכלב שלך באופן ספציפי. מכאן אפשר להבין כי הטיפול ישתנה בין כלב אחד לאחר.

  1. לאחר הבנת מקור הבעיה, ובמידה שמדובר בגזע כלבים שנוטה לבעיות עור, הטיפול יתבצע בהתאם.
  2. במקרה של כלבים הסובלים מהשמנת יתר, תיבחן האפשרות להחליף את המזון במזון דל שומן – במקביל לתרופות או משחות שיפתרו באופן מקומי את הבעיה.
  3. במקרה של אלרגיה למזון, יוחלף המזון ובהתאם לבעיית העור יינתן טיפול שנועד לפתור את המצב העכשווי.

כל מקרה ומקרה נבדק ומאובחן באופן אישי לכל כלב – והטיפול עשוי לכלול החלפת מזון, טיפול מקומי על האזור הנגוע, מתן תרופות, התאמת שמפו ותוספי מזון. 

בעיות עור אצל כלבים – לפנות רק למומחה בתחום

הכלב שלך (או הכלבה כמובן) הוא בן משפחה לכל דבר. לכן חשוב להגיע עמו אל וטרינרית שהתמחתה במחלות עור .. במרפאה של ד"ר ליאורה וולדמן מחכה לך וטרינרית עם מומחיות – אשר החלה את דרכה כאחות מוסמכת לבני אנוש ובשל אהבתה לבעלי החיים בחרה בכיוון אחר – לעזור בפתרון בעיות עור אצל כלבים ובטיפול המותאם לכלב שלך.
אנו ממתינים לפנייתך.

אודות המרפאה

ד"ר ליאורה וולדמן מתמחה בבעיות עור ואוזניים ומעניקה טיפולים רפואיים-ווטרינריים למגוון רחב של בעלי החיים. בנוסף, ד"ר וולדמן מבצעת אבחונים לבעיות רפואיות מכל הסוגים, כולל תופעות חריגות או מורכבות.

מאמרים אחרונים

דילוג לתוכן